Salon artystyczny w piwnicy...
Poniedziałek 24 września 2007r.

Tego samego dnia, kiedy mogliśmy się uśmiechać na wystawie Gosi Frączek w "Ratuszu" późnym popołudniem do prowadzonej przez siebie pracowni fotografii "Negatyw" przy ulicy Zamojskiego 18 zaprosił nas tamtejszy instruktor fotografii, nauczyciel II L.O., przewodnik turystyczny, karateka, a myślę że przede wszystkim ogromny lokalny patriota i zdecydowany miłośnik Zamościa.

Andrzej Pogudz, bo o nim mowa zaprezentował nam jeden z wielu swoich projektów, a mianowicie "Abstrakcje". Temat oczywiście z gatunków nie łatwych, ale oprócz tego, że bardzo ciekawy i bardzo dobrze zrealizowany zaprezentowany w niezmiernie interesujący i przystępny sposób.

Autor już na wstępie opowiadał jak marzą mu się takie właśnie wernisaże, spotkania nie tylko z fotografią, ale z szeroko pojmowaną sztuką w domach, mieszkaniach, w przeróżnych miejscach - "aby sztuka trafiała pod strzechy".

Andrzej z ogromną pasją opowiadał o swoich pracach, zupełnie nie zmęczony, każdej kolejnej osobie, która w piwnicznej pracowni stawiała nogę od samego początku mówił o wszystkim i odpowiadał na każde zadane pytanie, żadnego nie zostawiając bez odpowiedzi. Świadomy swojej roli stanął na wysokości zadania i każdą osobę traktował z ogromnym szacunkiem. Nawet już przed samym końcem tego piątkowego spotkania, tuż przed godziną 20, kiedy to po ziemniaki do piwnicy zszedł mieszkaniec bloku nr 18 i z wiaderkiem zawitał w pracowni, Andrzej bardzo serdecznie zaprosił go do środka, zaproponował jak wszystkim coś do picia i słynne już ciasteczko. Opowiadał, nie wiadomo już który raz o każdej fotografii. Całe spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej i przyjaznej atmosferze. Autor wiele razy podkreślał jedną rzecz:, "aby bawić się fotografią". Przekonywał wszystkich młodych i tych troszkę starszych, że warto się w to bawić, interesować i wiązać z tym swoją przyszłość, aby czerpać przede wszystkim radość z fotografowania.

Wspaniale jest, że są młodzi ludzie, którzy chcą zrobić coś dla siebie samych, dla siebie nawzajem, dla innych i przede wszystkim dla naszego Zamościa. Myślę, że to spotkanie przejdzie szczególnie do historii III Zamojskiego Tygodnia Fotografii Młodych i mam ogromną nadzieję, że stanie się przyczynkiem do kolejnych takowych spotkań.

Wojciech Kapuściński

Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech Kapuściński
Fot. Wojciech KapuścińskiZamojskie Towarzystwo Fotograficzne na FB


Galeria Fotografii Ratusz na FB


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne już od ponad 55-ciu lat działa na rzecz kultury.
Od 2013 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Przekazując nam 1% swojego podatku, pomagasz rozkręcać lokalną kulturę.

KRS 0000076428

75 1240 2816 1111 0010 4467 4192

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
ul. Wyszyńskiego 28 a,
22-400 Zamość

NIP 922-243-27-33
Regon 950434444
 
 

..