IV Warsztaty Fotograficzne dla Dorosłych ZTF - 2020
Sobota 21 listopada 2020r.

Rok 2020 jest specyficzny. Pod wieloma względami. Nie ominęło to ZTF-u i nie ominęło to naszych warsztatów.
Termin przekładaliśmy nie raz. Te zawirowania skutkowały też zmianami na liście uczestników, ale na szczęście chętnych na nasze warsztaty nie brakuje. Wiosenne warsztaty fotograficzne dla dorosłych odbyły się jesienią. Nie ma tego złego. Pogoda była wspaniała! Co nie było bez znaczenia, szczególnie podczas drugiego dnia. Ale o tym za chwilę.
Pierwszego warsztatowego dnia spotkaliśmy się w zaprzyjaźnionym i niezawodnym Okrąglaku i zaczęliśmy od niemałych kłopotów. Z pomocą przyszedł nam również zaprzyjaźniony (chyba możemy powoli zaczynać tak mówić) Spomasz Zamość S.A., dzięki któremu bardzo szybko mogliśmy wrócić na właściwe tory i już bez problemów przeprowadzić nasze zajęcia.
Tegoroczna grupa była wyjątkowo zaangażowana i aktywna. Program pierwszego dnia koncentrował się na podstawach i teorii, ale omawiane zagadnienia staraliśmy się na bieżąco przećwiczyć. Na koniec, uczestnicy spróbowali swoich sił w praktyce, fotografując ze światłem ciągłym i błyskowym. Przez cały dzień, warsztatowi cze zadawali wiele pytań, a zadaną po pierwszym dniu pracę domową odrobili w komplecie i przed czasem. A tego jeszcze nie było.
Drugiego dnia spotkaliśmy się w Agroturystyce „Tamiga” w Czernięcinie, gdzie omówiliśmy jeszcze kilka tematów. Jak co roku Tadeusz oczarował gości swoimi opowieściami, a na koniec pokazał swoje fotografie… i było pozamiatane! Po obiedzie, w podgrupach zabraliśmy się za fotografowanie wspaniałych modelek. Dla niektórych była to pierwsza taka sesja, więc lepiej trafić nie mogli, bo każda z pozujących dziewczyn miała już niejedną sesję za sobą. Anastazja, Ania i Kasia spisały się na medal! 
Po emocjonującej pracy przyszedł czas na przerwę na kawę i test… Wszyscy zdali bardzo dobrze, ale to nas nie zaskoczyło, bo tak mocnej grupy jeszcze nie mieliśmy. Miejsca w ZTF-ie już na Was czekają! Nie zwlekajcie!
Pomimo różnych przygód i komplikacji wszystko przebiegło znakomicie. Zresztą, zobaczcie małe co nieco…Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne na FB


Galeria Fotografii Ratusz na FB


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne już od ponad 55-ciu lat działa na rzecz kultury.
Od 2013 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Przekazując nam 1% swojego podatku, pomagasz rozkręcać lokalną kulturę.

KRS 0000076428

75 1240 2816 1111 0010 4467 4192

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
ul. Wyszyńskiego 28 a,
22-400 Zamość

NIP 922-243-27-33
Regon 950434444
 
 

..