Tymon Korneliusz Kalbarczyk, Chwila
Poniedziałek 12 czerwca 2023r.

II Liceum Ogólnokształcące oraz Młodzieżowa Pracownia Fotograficzna NEGATYW serdecznie zapraszają na otwarcie pierwszej indywidualnej wystawy fotograficznej Tymona Korneliusza Kalbarczyka pt. Chwila.
Wernisaż odbędzie się 13 czerwca  o godzinie 10:30 w Galerii "Wieszak" w II LO przy ul. Partyzantów 68 w Zamościu.


Chwila
Proces twórczy niejednokrotnie to praca długa i żmudna, w której artysta na efekty musi poczekać. Dla fotografa to ciągłe poszukiwanie tematów i właściwych kadrów, co i tak nie jest gwarantem sukcesu.Bo nawet gdy znajdzie odpowiednie miejsce i zinterpretuje je w twórczy sposób, może okazać się, że to nie jest wymarzone dzieło. Ładne budynki, góry, morze, las nie będą wyglądałyna zdjęciach tak pięknie jak byśmy chcieli. Dopiero kiedy pojawi się „to coś”, co Henri Cartier-Bresson określił decydującym momentem,prace nabierają niepowtarzalnego charakteru. To mogą być promienie słońca, cień rzucony przez drzewo, rozpryskujące się fale, chmury na niebie, odbicie w wodzie czy lecący ptak – to, co trwa przez chwilę,sprawia, że na fotografiach pojawia się piękny i niezwykły świat pełen treści i emocji.

Tymon Korneliusz Kalbarczyk– absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Od 2020 roku uczęszczał na zajęcia fotograficzne odbywające się w II LO, a następnie był uczestnikiem Młodzieżowej Pracowni Fotografii NEGATYW działającej przy Spółdzielni Mieszkaniowej im J. Zamoyskiego w Zamościu. 
W 2022 r. prezentował swoje prace na wystawie zbiorowej Młodzieżowej Pracowni Fotograficznej NEGATYW pt. „Opowieści”.
W kręgu jego zainteresowań artystycznych jest fotografia dokumentalna, krajobrazowa, reportaż i portret. Swoje fotografie publikował na Blogu Geologicznym REALGAR. Swoją przyszłość wiąże z kształceniem w dziedzinie geologii. Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne na FB


Galeria Fotografii Ratusz na FB


Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne już od ponad 55-ciu lat działa na rzecz kultury.
Od 2013 roku jest organizacją pożytku publicznego.

Przekazując nam 1% swojego podatku, pomagasz rozkręcać lokalną kulturę.

KRS 0000076428

75 1240 2816 1111 0010 4467 4192

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
ul. Wyszyńskiego 28 a,
22-400 Zamość

NIP 922-243-27-33
Regon 950434444
 
 

..